Układanie chodników

Kostka brukowa to nie tylko podjazdy, tarasy i parkingi. To również, a może i przede wszystkim chodniki wokół domu i placu przydomowego. Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom, poradzić w kwestii planowania, doboru odpowiednich materiałów, a także kompleksowo wykonać każde zlecenie. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta, dzięki czemu rośnie jego zaufanie do nas, a współpraca układa się zawsze na najwyższym poziomie.

Zdjęcie pięknie ułożonego chodnika

Zalety chodników ułożonych z kostki brukowej

Jeszcze nie tak dawno chodnik był kojarzony z wylaną betonową płytą, bądź ułożonych z pewnej ilości gotowych płyt, również cementowych. Jednak w dzisiejszych czasach ogromnym powodzeniem cieszy się kostka brukowa. Prawdą jest, że jej układanie zajmuje więcej czasu niż wykonywanie pospolitej wylewki cementowej, jednakże niesie ze sobą same zalety. Mają bardzo duży wybór kostki cementowej, granitowej oraz różnorodność kształtów poszczególnych jej elementów i szerokiej gamy barw, można tworzyć fenomenalne wręcz kształty kuszące piękną paletą barw. To są pierwsze zalety, jakie zauważy każdy, kto będzie spacerował tak wykonanym chodnikiem, jednak pomimo swojego wyglądu układanie chodników z kostki ma również zalety czysto techniczne. Kostka w przeciwieństwie do płyt cementowych czy wylewki betonowej zapewnia o wiele lepszą odporność na warunki atmosferyczne, doskonale odprowadzając wodę opadową. Mimo że chodnik służy raczej do ruchu pieszego, odpowiednio wykonany nie oprze się nawet jadącemu po nim pojazdowi. Mało tego, chodnik z kostki starzeje się o wiele wolniej i jest odporny na sól sypaną w okresie zimy. Nie sposób wymienić wszystkich zalet chodników ułożonych z kostki brukowej, jednak te istotne nie mają sobie równych w stosunku do innych materiałów. Zatem układanie chodników w ten sposób to połączenie zalet użytkowych z nowoczesnością, pięknem i stylem.

Jak zaufanie klienta buduje markę naszej firmy?

Układanie chodników to sztuka, którą dysponują nieliczni. Liczy się właściwe podejście do klienta i jego wymagań. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy kiedy trzeba skonfrontować bezpieczeństwo użytkownika z metodami właściwego wykonania pracy z zachowaniem planowanych założeń. Bogactwo materiałów i sprawdzonych ich dostawców oraz ciągłe doskonalenie się w naszej dziedzinie sprawia, że ciągle jesteśmy na czasie. Dlatego zaufało nam tak wielu klientów i wciąż możemy cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem naszymi usługami.

Nieco faktów praktycznych

Układanie chodników zaczynamy standardowo od przygotowania terenu, aby uzyskać właściwą stabilność całego chodnika. Następnym krokiem jest utworzenie właściwego podłoża dla kostki, którą układamy na podsypkach pomiędzy krawężnikami lub murkami oporowymi. Układanie chodników to czasochłonny proces, jednak nasi specjaliści dzięki swej dokładności zawsze uzyskują efekty dużo lepsze od założonych.