Aranżacja ścieżek w ogrodzie

Urządzanie ogrodów to nie tylko sadzenie drzewek, kwiatów i krzewów. To przede wszystkim miejsce, w którym człowiek ma czuć się dobrze i być zrelaksowany. Właściwie zaprojektowany ogród powinien w pierwszej kolejności cieszyć oko, dlatego prócz flory bardzo ważna jest właściwa aranżacja ścieżek w ogrodzie, po których można spacerować i w spokoju podziwiać piękno przyrody. Ścieżki w ogrodzie powinny spełniać dwa podstawowe zadania, czyli prowadzić nas do zaplanowanych miejsc  oraz stanowić jego ozdobę, nie przytłaczając istniejącej roślinności. Kształt i sposób prowadzenia ścieżek lub chodników  zależy od planowanej funkcjonalności i indywidualnych upodobań właścicieli.

Zdjęcie ścieżki w ogrodzie

W jaki sposób rozplanować przestrzeń w ogrodzie pod alejki i chodniki?

Aby stworzyć naprawdę piękny ogród, warto przemyśleć każdy element – od rodzaju roślin, jakie będą w nim rosły, po wygląd altanki czy oczka wodnego. Warto pamiętać również o odpowiednio dobranych rodzajach nawierzchni w ogrodowych alejkach oraz ich elementach brzegowych – wybierając je najlepiej użyć produkty, których wykończenie nawiązuje do faktury i odcieni całej nawierzchni. Nasza firma przywiązuje ogromną wagę do właściwego zaprojektowania i wykonania dróżek, alejek, chodników i podjazdów w każdym ogrodzie. Tutaj najwięcej do powiedzenia ma klient, my tylko doradzamy optymalne wykonanie. Dobrze wiemy, że nieodłącznym elementem każdego ogrodu jest ładna nawierzchnia, która ułatwi poruszanie się po nim domownikom i gościom, ale co najważniejsze, podkreśli jego charakter i styl. Najlepszym materiałem do aranżacji ścieżek w ogrodzie jest kostka brukowa, która dostępna jest w wielu formatach i kolorach. Kostka również świetnie imituje drewno lub kamień naturalny.  Kostki brukowe o małych nieregularnych formatach można wykorzystywać do budowy wyszukanych, krętych nawierzchni. Duże elementy natomiast tworzą stonowane i masywne wrażenie, wówczas układy linii prowadzą wzrok w określonym kierunku.

Jaką kostkę układamy w ogrodzie?

Najpopularniejszym z materiałów służących wykańczaniu ścieżek ogrodowych jest kostka betonowa. Dzięki swym niewielkim wymiarom daje pełną swobodę pozwalając tworzyć nawet fantazyjne kształty, a cała gama barw i odcieni kostek brukowych nadają dodatkowo eleganckiego akcentu, który podkreśla charakter ogrodu. Warto podkreślić, że kostka brukowa jest skrajnie odporna na działanie czynników atmosferycznych, soli do posypywania w czasie zimy i sporych różnic temperatur. Oczywiście decydując się na aranżację ścieżek ogrodowych kostką brukową, doradzamy by utrzymać podobną tonację kolorystyczną i stylistyczną kostki w ogrodzie z ewentualnym podjazdem lub podwórkiem wykończonym uprzednio kostką. Aranżacja ścieżek w ogrodzie to nie tylko praca, ale również sam proces tworzenia ma dla wszystkich naszych pracowników ogromne znaczenie. Zawsze podchodzimy do tego z sercem, dzięki czemu każdy nasz ukończony projekt ma wyjątkowy styl oraz smak.